EGIPT - Safari nurkowe: Safari Trasy Łodzie Terminy
 Oferta:
  Wyjazdy
Destynacje:
  Egipt Dahab
  Egipt Safari
  Kuba
  Malediwy
  Raja Ampat
  Sudan
 Info:
  O nas
  Dokumenty
  Dla agencji
  Kontakty

Wyprawy nurkowe: Planet Safari - safari na łodzi w Egipcie

Chyba większość nurków marzy o kilkudniowej wyprawie na łodzi, zwanej safari lub liveaboard z intensywnym nurkowaniem na tych najciekawszych miejscach, czy wręcz dziewiczych mało znanych rafach.

Po kilkuletnim doświadczeniu z prowadzeniem bazy nurkowej w Egipcie i przygotowaniu wielu safari wokół wybrzeży Synaju, poszerzyliśmy ofertę i od roku 2003 zorganizowaliśmy dziesiątki safari do różnych rejonów Morza Czerwonego. Do najciekawszych miejsc należą napewno wyspy Brothers, Daedalus czy Zabargad lub rafy Fury Schoal i St. Johns wzdłuż południowego wybrzeże Egiptu, no i oczywiście dziewiczy Sudan.

Ogólny program safari w Egipcie
1. dzień Przelot z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania do Hurgady, dostosowany do przylotów transfer klimatyzowanym autokarem na łódź do przystani w Hurgadzie (10 km), Marsa Ghaleb (210 km), Marsa Alam (270 km) lub Hamata (370 km), zaokrętowanie, kolacja.
2.-6. dzień Rano łódź wypływa na 6-dniowy rejs według programu, 6 dni "nieograniczonego" nurkowania (zawyczaj 3-4 nurkowania dziennie, ew. nocne tam, gdzie to możliwe), pełne wyżywienie, napoje.
7. dzień Ostatniego dnia 2 nurkowania, ostatnia noc na łodzi lub w hotelu.
8. dzieńtransport na lotnisko wprost z łodzi lub z hotelu w Hurgadzie - dostosowany do godziny wylotu, wylot do Polski.
Tygodniowe safari można połączyć z tygodniowym pobytem w Marsa Alam, Hurgadzie, Sharm czy Dahab i dostosować do tego przylot i wylot.

W Morzu Czerwonym można nurkować podczas całego roku, aczkolwiek niektóre miejsca zaleca sią odwiedzać w określone pory roku, kiedy to jest większa szansa na zetknięcie się z niektórymi gatunkami fauny morskiej lub gorsza pogoda może mieć wyrażny wpływ na przebieg safari. Również wybór konkretnych raf i miejsc nurkowych może być uzależniony od pogody czy stopnia zaawansowania nurków. Zmiany są uprzednio przedyskutowane z klientami i można uwzględnić ich specjalne życzenia dotyczące programu.