EGIPT - Safari nurkowe: Safari Trasy Łodzie Terminy
 Oferta:
  Wyjazdy
Destynacje:
  Egipt Dahab
  Egipt Safari
  Kuba
  Malediwy
  Raja Ampat
  Sudan
 Info:
  O nas
  Dokumenty
  Dla agencji
  Kontakty

Safari nurkowe - trasy rejsów - Morze Czerwone

Poniżej przytaczamy ogólny opis poszczególnych tras safari. Wybór konkretnych raf i miejsc nurkowych może być uzależniony od pogody czy stopnia zaawansowania nurków. Zmiany są uprzednio przedyskutowane z klientami i można uwzględnić ich specjalne życzenia dotyczące programu.
W Morzu Czerwonym można nurkować podczas całego roku, aczkolwiek niektóre miejsca zaleca sią odwiedzać w określone pory roku, kiedy jest większa szansa na zetknięcie się z niektórymi gatunkami fauny morskiej (rekinami) lub gorsza pogoda może mieć wyrażny wpływ na przebieg safari. Opis safari do Sudanu na osobnej stronie.

1. Północ (North, Nothern Route)

Z Hurgady (lub z Sharm el Sheikh), najciekawsze rafy i wraki północengo Morze Czerwonego. Łatwe i niedrogie safari, dla początkujących i zaawansowanych nurków. Możliwe podczas całego roku.

2. Północne Wreck-Tec Safari

Z Hurghady lub Sharm el Sheikh. Program dla nurków technicznych. na specjalnie wyposażonej łodzi (twinsety, mieszałka, nitroks 22-99%, trymiks), najciekawsze rafy i wraki północengo Morze Czerwonego.

Trasa Centralna - Safaga (Middle Route)

Z Hurgady, najciekawsze rafy i wraki koło Hurgady i Safagi. Łatwe i niedrogie safari, dla początkujących i zaawansowanych nurków. Możliwe podczas całego roku.

Południe - Marsa Alam (South - Marsa Alam)

Z Marsa Ghaleb lub Mara Alam. Program zawiera rafy od Elphinstone po rafy Fury Shole przy Hamata na południe od Marsa Alam. Aczkolwiek niektóre miejsca mogą być trudniejsze, zwłaszcza podczas gorszej pogody, trasa jest stosowna dla początkujących i zaawansowanych nurków. Możliwe podczas całego roku. Opłata parkowa: 0

Dalekie Południe: rafy Sw. Jana (St. John`s Reefs)

Program obejmuje rafy na południe od Hamaty aż po rafy St. John w pobliżu sudańskiej granicy. Zazwyczaj wypływamy z portu Hamata (położonego daleko na południu Egiptu jeszcze 100 km poniżej Marsa Alam). Można też rozpocząć tę trasę w Marsa Ghaleb i w drodze zaliczyć również Elphinstone, ale na St. John jest bardzo daleko i przejazdy pomiędzy poszczególnymi rafami są długie i nie zawsze można zdążyć 3 czy 4 nurkowania dziennie. Safari jest stosowne dla bardziej doświadczonych nurków (minimalnie 30 nurkowań). Na to safari można się wybrać w czasie całego roku, ale najbardziej odpowiednie miesiące to wiosna i jesień. Opłata parkowa: 0 > Opis programu

6. Dalekie Południe: St. John`s & Abu Fendera

Program obejmuje rafy na południe od Hamaty aż po rafy Abu Fendera na szdańskeij granicy. Narazie niewiele łodzi pływa na Abu Fendera, więc nie są dokładnie poznane miejscea nurkowe na tej rozległej rafie. można tu natrafić na przepiękne ogrody koralowe z mnśstwem ryb, ale również na duże obszary obumarłych koralowców. Trudno również jeszcze przewidzieć najlepszy okres do spotkania z rekinami młotami.

7. Naj... Morze Czerwone (The Best of Red Sea): Daedalus+Zabargad+Rocky+St.Johns+Elphinstone

Wypływamy z Marsa Ghaleb, pierwsze rekiny na Elphinstone, wieczorem rejs na Daedalus. Następne dni nurkowanie na wyspach Zabargad i Rocky, gdzie można zostać dłużej, o ile uczestnicy zaliczyli St. Johns już wcześniej. Zalecane tylko dla zaawansowanych nurków (minimalnie 50 nurkowań). Opłata parkowa: 80 EUR

8. Brothers Islands

Z Hurgady lub z Marsa Ghaleb. Wyspy Braci należą do najciekawszych i najładniejszych miejsc Morza Czerwonego. Zalecane tylko dla zaawansowanych nurków (minimalnie 50 nurkowań). Aczkolwiek nutrkowanie jest możliwe niemalże w ciągu całegor roku, zima nie jest olecana ze względu na gorszą pogodę (wiatr, duże fale). Nejlepsza pora to późna wiosna i lato, ew. wczesna jesień. Opłata parkowa: 45 EUR.

9. Brothers Islands + Daedalus Island

Z Hurgady, zakończenie w Marsa Ghaleb lub odwrotnie. Podobna trasa do poprzedniego safari, dodatkowo można zamiast jednego dnia na Brothers przepłynąć na wyspę Daedalus. Opłata parkowa: 80 EUR.

10. Marine Park Islands (Brothers, Daedalus, Zabargad, Rocky)

Z Hurgady lub z Marsa Ghaleb. W ciągu jednego safari można odwiedzić wszystkie wyspy egipskiego morskiego parku: Brothers Islands, Daedalus, Zabargad a Rocky Island. Bardo długa trasa i żegluga odbywa się zazwyczaj nocą. Trasę można pokonać w ciągu jednego tygodnia albo bez pośpiechu rozplanować ją na 10-14 dni i odwiedzić w drodze więcej miejsc. Tylko niektóre, bardziej luksusowe jachty posiadają licencje na żeglugę do tych miejsc. Zalecane tylko dla zaawansowanych nurków (minimalnie 50 nurkowań). Nejlepsza pora to późna wiosna i lato, ew. wczesna jesień.Opłata parkowa: 80 EUR.


Brothers Island