RAJA AMPAT: Raja Ampat Safari - program Nurkowania Łodzie Terminy
 Oferta:
  Wyjazdy
Destynacje:
  Egipt Dahab
  Egipt Safari
  Kuba
  Malediwy
  Raja Ampat
  Sudan
 Info:
  O nas
  Dokumenty
  Dla agencji
  Kontakty

Wyspy Raja Ampat - Indonezja, West Papua

Wyspy Raja Ampat, mimo, że są w czołówce najlepszych miejsc nurkowych Indonezji, to nadal pozostają dzikie, nie zalane falą turystów. Nieliczne wioski znajdują się na największych wyspach. Piękne rafy połączone z bogatym, podwodnym życiem dają gwarancję wspaniałych nurkowań. Ławice ryb (tuńczyki, barakudy, ostroboki), duże ryby rafowe (napoleony, lucjany, graniki, wargacze) manty.
Morski Park Narodowy Raja Ampat leży na północno-zachodnim krańcu indonezyjskiej części wyspy Papua (prowincja West Papua, dawniej Irian Jaya), zajmuje obszar ponad 40 000 km2. W jego skład wchodzą obszary morskie i wybrzeża wysp: Waigeo, Batanta, Salawati, Misool oraz setek mniejszych wysepek. Wyspy Raja Ampat, czyli Czterej Królowie, leżą w centrum tzw. Coral Triangle, obszarze o największej bioróżnorodności morskiej na świecie.

W parku jest zakaz połówu rekinów, mant i płaszczek orleni, żółwi, dugoni oraz żywych rybek do akwarii i oczywiście zakaz używania jadu czy dynamitu do łowienia ryb.

Nurkowania na Raja Ampat charakteryzują się ogromnym bogactwem podwodnych światów. Niektóre z nich oferują wspaniałe krajobrazy pełne miękkich korali i gorgonii, podczas innych las twardych korali ciągnie się po morski horyzont. Do niezapomnianych należą także nurkowania wśród morskich traw, płytkie rafy i ściany, jaskinie, nurkowania z prądem, czarny bądź biały piasek czy lasy namorzynowe na brzegu. Do tego ogromna ilość ryb – w najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach. Cały morski łańcuch pokarmowy znajduje tu swoją reprezentację. Od mikroskopijnego pygmy seahorses do drapieżników ze szczytu piramidy. Korale dochodzą tu prawie do powierzchni wody sprawiając, że płytkie nurkowania są szczególnie piękne dzięki równikowemu słońcu, które wydobywa niezapomniane kolory.
Wyspy nie pozostają w tyle za otaczającym je morzem – są pokryte tropikalnym lasem, rzadkimi gatunkami roślin, a ich plaże zapraszają tysiące żółwi do składania jaj.