KUBA: Kuba-Info Jardines de la Reina Santa Lucia Playa Larga Maria la Gorda
 Oferta:
  Wyjazdy
Destynacje:
  Egipt Dahab
  Egipt Safari
  Kuba
  Malediwy
  Raja Ampat
  Sudan
 Info:
  O nas
  Dokumenty
  Dla agencji
  Kontakty

Safari na Jardines de la Reina - Ogrody Królowej

50 mil od południowego wybrzeża Kuby a 80 mil na północ od Rowu Kajmanskiego leży archipelag Jardines de la Reina, 230 wysepek tworzy rafę barierową na długości 150 mil.
Nazwa Jardines de la Reina (pol. Ogrody Królewny, ang. Gardens of the Queen) pochodzi od Krzysztofa Kolumba, który odkrył te wysepki w roku 1492.
Chodzi o ścisły park narodowy - rezerwat, do którego dopuszcza się maksymalnie 350 nurków rocznie. Zachowana rafa, przepiękne scenerie, kaniony i poszarpane ściany tętnią bogatym życiem. Codziennie spotykamy się z rekinami, barakudami, tu i tam większe strząpiele i wiele innych ciekawych ryb. Zima to najlepszy okres na rekiny jedwabiste (Silk Shark) i karaibskie (Carribean Reef Shark): niemal podczas wszystkich nurkowań krąży wokół nurków od 10 do 25 rekinów. Niestety rekiny wielorybie wolą raczej lato.

Baza nurkowa AVALON

Baza nurkowa Avalon Diving Center, Jardines de la ReinaJedyna baza na całym archipelagu AVALON DIVE CENTRE mieści się na pontonie poniekąd oddalonym od botelu Tortuga. Jest wyposażona w dwa kompresory BAUER, butle 12 i 15 lt z zaworami DIN i INT, sprzęt nurkowy.
Do codziennych nurkowań służą dwie łodzie nurkowe "El Sol" (10 nurków) oraz mniejsze szybkie laminatowe motorówki (dla 7-8 nurków).
Na nurkowania wypływa sie codziennie na szybkich łodziach - miejsca są oddalone od 15 do 40 minut od bazy.
W przerwach pomiędzy nurkowaniami można wrócić do bazy na obiad lub biwakować na wysepkach szukając legwanów, krokodyli czy nadrzewnych nutrii hutia. Niektóre wysepki są całe porośnięte namorzynami, inne ograniczonają ładne piaszczyste plaże.

Zakwaterowanie i łodzie na Jardines de la Reina

Pływający hotelik Tortuga (hiszp. żółw) przycumowany w zatoce Tortuga Bay. Do dyspozycji jest 7 dwu lub trzyłóżkowych kajut, każda z prywatną łazienką. Jadalnia z klimatyzacją i sundeck z barem. Do komunikacji służy telefon satelitarny i internet. Wydajny desalinizator morskiej wody.
Cały tydzień można spędzić na łodziach safari:
dwie mniejsze po rekonstrukcji La Reina (dawniej Explorador - zakwaterowanie dla 8 osób) i Halcon (na 10 osób) lub nowe, większe Georgiana, Avalon I i Avalon II.

Ceny safari Jardines de la Reina - sezon 2017

  Nazwa łodzi Cena/tydzień Opłaty
M/Y Reina $2585 $ 300
Safari Jardines de la Reina - łódź Halcon (Halcyon) M/Y Halcon $2585 $ 300
TORTUGA, Jardines de la Reina, Kuba Tortuga $3245 $ 300
M/Y Georgiana $3455 $ 300
M/Y Avalon I $4430 $ 300
M/Y Avalon II $4720 $ 300

Ceny zawierają: transfery Hawana - Jardines de la Reina - Hawana, zakwaterowanie 6 nocy na wybranej łodzi z pełnym wyżywieniem oraz napoje (6 napoi dziennie - woda, softdrink lub piwo), 5 dni nurkowch - razem 15 nurkowań. Oraz ubezpieczenie biura podróży.
Ceny nie zawierają: opłaty portowe i parkowe $ 300, napiwki dla załogi $ 200, wizy kubańskiej $ 30, zakwaterowanie w hotelu w Hawanie, sprzęt nurkowy, ubezpieczenie murkowe.
Zniżka 5% dla PLANET FUN CLUB.

 

Nurkowanie na Jardines de la Reina

Nurkowanie odbywa się całkowicie na zasadzie własnego uznania klientów w odróżnieniu od wielu innych lokalizacji. Nasz dzień zwyczajnie zaczyna się od śniadania o godz. 7:00 oraz wyruszenia na nurkowanie po 7:45.
Wielu nurków woli wrócić do bazy na smaczny obiad. Większość miejsc nurkowych znajduje się w odległości około piętnastu minut od łodzi więc przyjemnie zafundować sobie przerwę na obiad w cieniu oraz odpocząć trochę przed popołudniowym nurkowaniem. Czasami wyruszając dalej można spożyć smaczny obiad z grila na plaży na wyspie lub po prostu na pokładzie łodzi nurkowej.
Tydzień nurkowy na pokładzie łodzi zaczyna się od piątku i trwa do następnej soboty. Sezon trwa od połowy października do końca sierpnia. Zwyczajowo tygodniowy pobyt zawiera pięć pełnych dni nurkowych oraz jednego ostatniego dnia.
Prosimy wziąć pod uwagę, iż na Jardines nie można płacić kartami płatniczymi.

Jardines de la Reine - Královniny zahrady, Kuba


Brak rekinów = zwrot kasy!
W wypadku, że na Jardines de la Reina nie zobaczycie żadnego rekina, gwarantujemy wam zwrot kosztów wyprawy, w tym i przelotu oraz wydatków na barze.

Caribean Reef Shark
TORTUGA, Jardines de la Reina, Kuba
Pływający hotelik - botel TORTUGA
Strzępiel - Jardines de la Reina
Olbrzymi strzępiel na Jardines de la Reina
Rekin Jedwabisty  - Jardines de la Reina
Uśpiony rekin jedwabisty
BP PLANET SAFARI, Cieszyn, Tel: 033 858 3232, 608 431 420,  biuro@planetsafari.pl