Strona domowa BP  Planet Safari Homepage
 
KUBA:
 Oferta:
  Wyjazdy
Destynacje:
  Egipt Dahab
  Egipt Safari
  Kuba
  Malediwy
  Raja Ampat
  Sudan
 Info:
  O nas
  Dokumenty
  Dla agencji
  Kontakty

Playa Larga - Półwysep Zapata - Zatoka Świń

Na południu prowincji Matanzas rozpościera się półwysep Zapata (hiszp. bota) w kstałcie buta, do dnia dzisiejszgo pokryty dżnglą i trzęsawiskami. Tam rownież rozkłada się największe kubańsjie jezioro Laguna del Tesoro (Jezioro Skarbów), gdzie żyją morskie krowy i krokodyle.
Od południa wrzyna się do lądu głboka Zatoka Sniń - - Bahía de Cochinos, nad jej brzegiem znajdują się dwa ośrodki Playa Larga i Playa Giron. A w dzungli, wyrastającej na wapiennym podłożu, ukrywają się małe głębokie jeziorka tzw. casimbas, często połączone ze sobą podziemnymi tunelami a prawdopodobnie i z morzem (morska woda, morskia fauna)
Casimbas nad Zatoką Swini jako pierwsi speleonurkowie zbadali i zmapowali morawscy nurkowie w czasie ekspedycji w latach 1980 i 1982. Dlatego obok kubańskich nazw jak El Brinco czy XXXV Aniversario, znajdujemy tu dziewczęce imiona Alena, Dagmara i Ilona.

 

Zapata, Bahia de Cochinos

Hotel Playa Larga

Playa Larga, KubaProsty ośrodek rozkładający się tuż nad brzegiem zatoki tworzą poszczególne bungalowy, restauracja, bar, hala z recepcją, sklepiki i duży basen.

Bungalow::
dwułóżkowe pokoje, klimatyzacja, TV, prywatna łazienka, WC, sejf (za dopłatę).

Plaża:
długa piaszczysta plała, słoneczniki i leżaki dla gości, możliwość wodnych sportów

Wyżywienie:
śniadania formą szwedzkiego stołu (proste), kolacje na zamówienie wg menu.

Nurkowanie
W ramach ośrodka baza nurkowa, która oferuje nurkowania w morzu lub w jeziorkach w dżungli. Znajdują się w połowie drogi pomiędzy Playa larga i Playa Giron w rónej odległości od szosy - kilkaset metrów trzeba przejść na piechotę wraz ze sprzętem, aczkolwiek do niektórych już można dotrzeć dżipem.
Niektóre są płytkie bagniste, ale większość sięga do 40-65 metrów. Górna warstwa wody jest słodka z słodkowodnymi krabami, krewetkami. Dolna watrstwa wody jest słona z morską fauną. Nurkować tu może i nurek bez większego doświadczenia w jaskiniach, jednakowoż do przepłynięcie tunelami z jednej do drugiej casimby wymaga uprawnienia jaskiniowego nurka.

Wycieczki
Mieszkając w Playa Larga można zwiedzić okoliczne wioski Palpite czy Soplilliar lub ośrodek Playa Giron, gdzie jest muzeum rewolucji. Stąd można wyruszyć do rezerwatu Las Salinas, gdzie gnieżdżą flamingi i kormorany.
10 km od Playa Larga w wiosce Guama można odwiedzić farmę krokodyli Criadero de Coccodrilos, stąd się rownież wypływa motorówkami kanałem poprzez bagna do Jezioro Skarbów Laguna del Tesoro, gdzie zbudowano imitację wioski pierwotnych Indian.

Playa Larga, Kuba
Playa Larga, Kuba
BP PLANET SAFARI, Cieszyn, Tel: 033 858 3232, 608 431 420,  biuro@planetsafari.pl