KUBA:
 Oferta:
  Wyjazdy
Destynacje:
  Egipt Dahab
  Egipt Safari
  Kuba
  Malediwy
  Raja Ampat
  Sudan
 Info:
  O nas
  Dokumenty
  Dla agencji
  Kontakty

Santa Lucia

Malowniczy ośrodek na północnym wybrzeżu Kuby: chyba 25 kilometrów białych plaży.
Kilkaset kilometrów wzdłuż północnego wybrzeża Kuby ciągnie się długa rafa barierowa, która właśnie w Santa Lucia jest najbliżej linii brzegowej. Płytka laguna pomiędzy rafą i brzegiem jest tak dobrze chroniona przed falami czy rekinami a jej wody są przejrzyste i ciepłe.

Nurkowanie
Blizkość rafy ułatwia dotarcie do otwartego morza, gdzie można zanurkować na ponad 30 miejscach nurkowych: ściany, rafy, wraki... owszem największą atrakcją tego miejsca są spotkania z niebezpiecznym żarłaczem tępogłowym (Bull Shark), który jest podobno na trzecim miejscu w skali niebezpieczeństwa rekinów. Przewodnicy często zabierają ze sobą resztki ryb i karmią te trzymetrowe rekiny.

Przy plaży znajduje sie kilka hoteli i dwie bazy nurkowe.

Maria La Gorda, Kuba
Zarłacz tępogłowy Bull Shark


Mayanabo, Santa Lucia

Hotel Club Mayanabo (***plus)

Hotel ten nie zalicza się do superluksusowych, owszem polecamy go ze względu na wiele pozytywnych referencji w internecie (przyjemna obsługa, czystość, ciekawe programy, i spokój - nie ma dyskoteki) oraz cenę.
Pokoje: dwu i trzyłóżkowe pokoje z widokiem na basen i ogród. Wyposażenie: prywatna łazienka z WC, klimatyzacja, lodówka, TV SAT, sejf.
Opcja ALL INCLUSIVE zawiera: śniadania, obiady, kolacje formą szwedzkich stołów, od 10:00 do 1:00 w nocy: snack bar z hamburgerami, napoje bezalkoholowe (naprz. piniacolada) oraz piwo i kubańskie czy zagraniczne napoje wyskokowe. Dalej różne sportowe atrakcje (katamaran...) oraz wieczorne programy - tańce i muzyka kubańska.

Kilka minut na piechotę do bazy nurkowej Sharks Friends lub innych hoteli, gdzie można zatańczyć na dyskotece aż do rana.

Club Mayanabo, Santa Lucia
Hotel Club Mayanabo
Club Mayanabo, Santa Lucia
Hotel Club Mayanabo
Hotel Brisas Quatro Vientos, Santa Lucia, Kuba

Hotel Brisas Quatro Vientos ****

Znany luksusowy hotel z pięknie urządzonymi pokojami.
Standard odpowiada oczywiście cenie (lub odwrotnie).


Wycieczki:
w pobliżu małe miasteczko Nuevitas, ciekawe wzgórza, wyspa legwanów i flamingów Cayo Iguana.

Hotel Brisas Quattro vientos

 BP PLANET SAFARI, Cieszyn, Tel: 033 858 3232, 608 431 420,  biuro@planetsafari.pl