SUDAN: Sudan-Info Safari Nurkowanie Trasy Łodzie Suakin
 Oferta:
  Wyjazdy
Destynacje:
  Egipt Dahab
  Egipt Safari
  Kuba
  Malediwy
  Raja Ampat
  Sudan
 Info:
  O nas
  Dokumenty
  Dla agencji
  Kontakty

Trasy rejsów: Sudan

Poniżej przytaczamy ogólny opis poszczególnych tras safari w Sudanie. W tych rejonach jest jeszcze wiele miejsc dotychczas nie spenetrowanych przez nurków i wybór konkretnych miejsc zależy od klientów i oczywiście od pogody czy stopnia zaawansowania nurków. W Sudanie można nurkować podczas całego roku, aczkolwiek latem temperatury przekraczają 40°C, temperatura wody dochodzi do 32-33°C a wiatry z pustyni przynoszą obłoki nieprzyjemnego piasku i pyłu. W październiku temperatura wody w centralnej i północnej części jest około 30°C, w lutym i w marcu spada do 26°C. W Jemenie morze ma 34-36°C, zimą spada do 28°C. Opis miejsc nurkowych.

1. Sudan Centralny (Sudan Central - Sudan Classic)

Krótsza trasa obejumująca najciekawsze miejsca centralnego wybrzeża Sudanu:
Sanganeb Reef, Shaab Rumi (Precontinent II
i karmienie rekinów), Shaab Suedi - wrak Blue Belt (Toyota wreck) oraz wrak Umbria przy Wingate Reef.

2. Sudan Centralny i Północny (Northern Sudan)

Trasa obejmuje najciekawsze miejsca centralnego Sudanu (jak wyżej) oraz słynne miejsca północnego wybrzeża Sudanu: rafy Abington, Angarosh, Merlow Reef i oczywiście Manta Point w Masharifa Chanel (najdogodniejszy okres na manty to jesień, kiedy woda jest nagrzana i pełna planktonu).

3. Sudan Południowy (Southern Sudan)

Tę rzadko uczęszczaną trasę można absolwować jako tygodniowe safari z Port Sudanu. W uwagę wchodzą tylko północne rafy Archipelagu Suakin, dalej na południe w kierunku granicy z Erytreą miejsca nurkowe nie są jeszcze poznane. Ta trasa jest moúliwa tylko w październiku, kwietniu, maju i czerwcu.

4. Sudan - Dalekie Południe (Sudan Deep South)

Bardzo trudna do żeglugi, ostatnio Don Questo odwiedził te rejony, gdzie dotychczas nikt nie nurkował. Prawdopodobnie to najciekawsze rejony morza Czerwonego. Trasa dostępna tylko w maju i czerwcu.

Połncny Sudan
Sudan -północne wybrzeże

Centralny Sudan: nurkowanie, safari
Sudan -południowe wybrzeże
BP PLANET SAFARI, Tel.: +48 608 431 420,  biuro@planetsafari.pl